perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: kovë

Fjalor: anglisht kovë
Përkthime: bucket, pail, kibble, kit, scoop, bucketful, scuttling
kovë në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: džber, kbelík, kyblík, okov, vědro
kovë në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: eimer, kübel, zuber
kovë në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: spaen, spand, bøtte, hink
kovë në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: balde, cubo
kovë në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: seau, tine, benne, poubelle, seille
kovë në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: secchia, secchio
kovë në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: spann, bøtte, hink
kovë në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: бадейка, бадейку, бадью, бадья, ведро, ушат, ведерко, ведёрко
kovë në rusisht »
Fjalor: bullgare
Përkthime: ведро
kovë në bullgarisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: вядро
kovë në bjellorusisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: ämber
kovë në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: ämpäri, sanko, kiulu
kovë në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: κουβάς
kovë në greqisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: csöbör, dézsa, kanna, vödör, veder
kovë në hungarisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: balde, cubo
kovë në portugalisht »
Fjalor: slloven
Përkthime: vedro
kovë në sllovenisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: ceber, kubeł, wiaderko, wiadro
kovë në polonisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: spann, ämbar, hink, pyts
kovë në suedisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: kibiras
kovë në lituanisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: відро, цебро
kovë në ukrainisht »