perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: krahasoj

Fjalor: anglisht krahasoj
Përkthime: collate, compare, liken
krahasoj në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: porovnat, přirovnat, srovnat, srovnávat
krahasoj në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: vergleichen
krahasoj në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: sammenligne, ligne
krahasoj në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: comparar, confrontar, conferir, cotejar
krahasoj në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: comparer, confronter, collationner
krahasoj në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: confrontare, paragonare, raffrontare
krahasoj në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: jevnføre, sammenligne, ligne
krahasoj në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: сличить, сравнивать, сравнить, сличать
krahasoj në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: jämföra
krahasoj në suedisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: võrdlema
krahasoj në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: verrata, vertailla
krahasoj në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: παραβάλλω
krahasoj në greqisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: egybevetni, összehasonlít, összehasonlítani
krahasoj në hungarisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: comparar, confrontar, cotejar
krahasoj në portugalisht »
Fjalor: rumun
Përkthime: compara
krahasoj në rumanisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: porównać, porównywać
krahasoj në polonisht »