perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: krenari

Fjalor: anglisht krenari
Përkthime: credit, glory, jewel, pride, haughtiness, hauteur, swagger, assumption, vainglory, yum
krenari në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: hrdost, nadutost, pýcha, sláva, arogance, drzost, ješitnost, nafoukanost, namyšlenost, zpupnost
krenari në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: glorie, ruhm, stolz, rühmen
krenari në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: ære, glorie, hæder, heder, hovmod, stolthed, rose
krenari në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: envanecimiento, gala, gloria, orgullo, altivez, descuello, penacho, altanería, descaro, humo, soberbia, alardear, gloriarse
krenari në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: gloire, orgueil, amour-propre, fierté, vanité, arrogance, insolence, morgue, superbe, glorifier
krenari në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: orgoglio, superbia, vanto, fierezza, alterigia, arroganza, boria
krenari në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: glorie, heder, hovmod, stolthet, rose
krenari në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: гордость, высокомерие, наглость, тщеславие
krenari në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: gloria, stolthet
krenari në suedisht »
Fjalor: bullgare
Përkthime: слава
krenari në bullgarisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: гордасць
krenari në bjellorusisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: kuulsus, uhkus
krenari në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: maine, hävyttömyys, julkeus
krenari në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: δόξα, έπαρση
krenari në greqisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: slava
krenari në kroatisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: büszkeség, kevélység
krenari në hungarisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: garbė, šlovė
krenari në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: gloria, glória, orgulho, altivez, encarecimento, penacho
krenari në portugalisht »
Fjalor: sllovake
Përkthime: pýcha
krenari në sllovakisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: гордість, гордощі, честь
krenari në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: chluba, duma, pycha, szczycić
krenari në polonisht »

Fjalë të ngjashme

krenari dhe paragjykim, krenari the voice of albania, krenari the voice, krenari rrah ledrin, krenari dhe dafina zeqiri, krenari dhe dafina, krenaria e rrah ledrin, krenari dhe ledri, krenari dafina, krenari e rre ledrin