perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: krismë

Fjalor: anglisht krismë
Përkthime: bang, clack, clap, clash, crack, crackle, crash, flick, pop, slam, smack, smash, snap
krismë në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: krakovat, lupnout, lupnutí, praskat, prasknout, rachot, rupat, třesk, třeskot
krismë në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: klatsch, knall, krach, krachen
krismë në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: brak
krismë në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: chasquido, crujido, estallido, estrépito
krismë në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: craquement, craquer, crépitation, cric, fracas, fulmination
krismë në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: fragore, schianto, schiocco
krismë në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: brak, knall, knepp, pang, plaff, smekk, smell
krismë në norvegjisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: brak, knall, pang, smäll, smek
krismë në suedisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: romahdus
krismë në finlandisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: csattintás, robaj, ropogás
krismë në hungarisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: estalido, estrondo
krismë në portugalisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: trzask
krismë në polonisht »