perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: kryengritës

Fjalor: anglisht kryengritës
Përkthime: mutineer, rebel
kryengritës në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: buřič, odbojný, povstalec, povstalecký, rebel, vzbouřenec, zbojník
kryengritës në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: aufrührer, meuterer, rebell
kryengritës në gjermanisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: amotinado, rebelde
kryengritës në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: mutin, rebelle, révolté, séditieux
kryengritës në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: ammutinato, ribelle, riottoso
kryengritës në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: rebell
kryengritës në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: бунтарь, бунтовщик, мятежник, мятежный, смутьян
kryengritës në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: rebell
kryengritës në suedisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: мяцежнік
kryengritës në bjellorusisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: kapinallinen
kryengritës në finlandisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: amotinado, rebelde
kryengritës në portugalisht »
Fjalor: rumun
Përkthime: rebel
kryengritës në rumanisht »
Fjalor: sllovake
Përkthime: rebel
kryengritës në sllovakisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: заколотник, повстанець, повстанський
kryengritës në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: buntownik
kryengritës në polonisht »