perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: kryeqytet

Fjalor: anglisht kryeqytet
Përkthime: capital, metropolis
kryeqytet në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: hlavní, kapitál, metropole
kryeqytet në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: hauptstadt, kapital, metropole, stadt
kryeqytet në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: by, hovedstad, kapital
kryeqytet në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: capital, ciudad, mayúscula, metrópoli
kryeqytet në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: capital, capitale, métropole
kryeqytet në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: capitale, metropoli
kryeqytet në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: by, hovedstad, kapital
kryeqytet në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: главный, капитал, метрополия, столица
kryeqytet në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: huvudstad
kryeqytet në suedisht »
Fjalor: bullgare
Përkthime: столица
kryeqytet në bullgarisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: сталіца
kryeqytet në bjellorusisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: kapital
kryeqytet në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: pääkaupunki, pääoma
kryeqytet në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: πρωτεύουσα
kryeqytet në greqisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: glavnica
kryeqytet në kroatisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: főváros, kéménytoldat, székhely
kryeqytet në hungarisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: didmiestis, kapitalas, miestas, sostinė
kryeqytet në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: capital, cidade, fundos, metrópole
kryeqytet në portugalisht »
Fjalor: rumun
Përkthime: capital
kryeqytet në rumanisht »
Fjalor: sllovake
Përkthime: kapitál
kryeqytet në sllovakisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: великий, головний, капітал, капітальний, столичний
kryeqytet në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: stolica
kryeqytet në polonisht »

Fjalë të ngjashme

kryeqytetet e botes, kryeqytet e botes, kryeqytetet e europes, kryeqytetet e afrikes, kryeqytetet e evropes, kryeqytetet e botes dhe shtetet, kryeqytetet e shqiperise nder vite, kryeqytetet e ballkanit, kryeqyteti i maltes, kryeqytetet e shteteve te botes