perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: kufomë

Fjalor: anglisht kufomë
Përkthime: carcass, carrion, corpse, cadaver, body
kufomë në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: mršina, mrtvola, zdechlina
kufomë në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: aas, kadaver, leiche, leichnam
kufomë në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: ådsel, kadaver, lig, link
kufomë në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: cadáver, carroña, muerto, difunto
kufomë në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: cadavre, carnage, charogne, dépouille
kufomë në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: cadavere, salma, carcassa
kufomë në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: åtsel, kadaver, lik
kufomë në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: дохлятина, падаль, труп
kufomë në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: kadaver, lik, stoft
kufomë në suedisht »
Fjalor: bullgare
Përkthime: труп
kufomë në bullgarisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: апад, ападкі, труп
kufomë në bjellorusisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: laip, raibe, surnukeha
kufomë në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: haaska, raato, ruumis
kufomë në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: πτώμα, ψοφίμι
kufomë në greqisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: dög, hulla, tetem, hamvak, holttest
kufomë në hungarisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: lavonas
kufomë në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: cadáver, carcaça, carroça, defunto, morto, corto
kufomë në portugalisht »
Fjalor: rumun
Përkthime: cadavru, stârv
kufomë në rumanisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: падаль, падло, покидьки, труп, каркас
kufomë në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: padlina, trup, zwłoki
kufomë në polonisht »