perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: kujtoj

Fjalor: anglisht kujtoj
Përkthime: remember, reminiscent, retain
kujtoj në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: držet, podržet, ponechat, připomenout, zachytit, zadržet
kujtoj në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: denken, gedenken, wissen
kujtoj në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: erindre, huske, mindes
kujtoj në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: acordarse, recordar, retener
kujtoj në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: rappeler, retenir, souvenir
kujtoj në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: rammentare, ricordare, ritenere, trattenere
kujtoj në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: erindre, huske, minnas, minnes
kujtoj në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: помнить
kujtoj në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: husse, minnas, minnes
kujtoj në suedisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: памятаць, помніць
kujtoj në bjellorusisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: muistaa, säilyttää
kujtoj në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: κρατώ
kujtoj në greqisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: megjegyez
kujtoj në hungarisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: acordares, recordar
kujtoj në portugalisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: відписувати, зберегти, зберігати, згадати, згадувати, пригадати, утримати, утримувати
kujtoj në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: pamiętać
kujtoj në polonisht »

Fjalë të ngjashme

kujtoj mesuesin, kujtoj mesuesen time, kujtoje kengen time-film indian, kujtoje kete kenge, mahmut ferati kujtoje, kujtoj nenen, e kujtoj, te kujtoj