perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: kullë

Fjalor: anglisht kullë
Përkthime: dungeon, tower, castle, rook, steeple
kullë në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: bašta, pevnost, věž, obrat, zvonice
kullë në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: bastei, turm, kirchturm
kullë në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: tårn, rokade, torn
kullë në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: atalaya, torre, roque
kullë në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: bastille, beffroi, donjon, tour, clocher, derrick, tourelle
kullë në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: torre, torrione
kullë në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: tårn, rokade, torn
kullë në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: башня, вышка, колокольня
kullë në rusisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: вежа
kullë në bjellorusisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: torni
kullë në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: πύργος
kullë në greqisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: toranj
kullë në kroatisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: bástya, torony
kullë në hungarisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: bokštas
kullë në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: roque, torre
kullë në portugalisht »
Fjalor: rumun
Përkthime: turn
kullë në rumanisht »
Fjalor: sllovake
Përkthime: veža
kullë në sllovakisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: башта, вежа
kullë në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: baszta, wieża
kullë në polonisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: torn
kullë në suedisht »