perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: kumbull

Fjalor: anglisht kumbull
Përkthime: plum, damson, prune
kumbull në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: švestka
kumbull në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: pflaume, pflaumenbaum, zwetschge, backpflaume, zwergmensch
kumbull në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: blomme, plombe, svinske
kumbull në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: ciruela, ciruelo
kumbull në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: prune, prunier, pruneau
kumbull në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: prugna, susina
kumbull në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: plomme, plommetre, sviske
kumbull në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: слива
kumbull në rusisht »
Fjalor: bullgare
Përkthime: слива
kumbull në bullgarisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: сліва
kumbull në bjellorusisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: ploom
kumbull në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: luumu
kumbull në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: δαμάσκηνο
kumbull në greqisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: šljiva
kumbull në kroatisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: szilva, szilvafa
kumbull në hungarisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: slyva
kumbull në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: ameixa
kumbull në portugalisht »
Fjalor: slloven
Përkthime: sliva
kumbull në sllovenisht »
Fjalor: sllovake
Përkthime: slivka
kumbull në sllovakisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: зливу, слива, сливовий
kumbull në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: śliwa, śliwka
kumbull në polonisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: plommon
kumbull në suedisht »

Fjalë të ngjashme

kumbull ne anglisht