perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: kupë

Fjalor: anglisht kupë
Përkthime: basin, bowl, goblet, jorum, beaker, bumper, cup
kupë në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: číše, miska, pohár, šálek, kalich, kalíšek, pohárek
kupë në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: becher, kelch, napf, pokal, schale, glas, kelchglas, tasse
kupë në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: bæger, beger, bolle, kumme, skål, kalk, kop, pokal
kupë në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: copa, cuenca, taza, czarda
kupë në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: bol, coupe, cratère, écuelle, patère, tasse, calice, gobelet
kupë në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: ciotola, coppa, nappo, scodella, calice, tazza, trofeo
kupë në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: beger, bolle, skål, kalk, kopp, pokal
kupë në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: бокал, кубок, миска, чара, чарка
kupë në rusisht »
Fjalor: bullgare
Përkthime: чаша
kupë në bullgarisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: чара, чарка, кубак
kupë në bjellorusisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: malja, vati, pikari, pokaali
kupë në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: κύπελλο
kupë në greqisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: pehar
kupë në kroatisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: kupa, mosdótál, kehely, serleg
kupë në hungarisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: taurė, puodelis
kupë në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: copa, copo, taça, chávena
kupë në portugalisht »
Fjalor: sllovake
Përkthime: pohár
kupë në sllovakisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: бокал, кубок, миска, чара, чарка, ваза, келих, кухоль
kupë në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: czara, czarka, puchar
kupë në polonisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: bägare, beger, pokal
kupë në suedisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: karikas
kupë në estonisht »