perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: kuq

Fjalor: anglisht kuq
Përkthime: crimson, magenta, red, scarlet, ruddy, sanguine
kuq në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: červeň, červená, červený, rumělka, ruměnec
kuq në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: röte, rot
kuq në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: rød
kuq në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: arrebol, bermellón, rojo, encarnado, encendido, lacre, rojizo, tinto
kuq në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: rouge, vermillon, enluminé, rubicond, vermeil
kuq në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: cinabro, rosso, vermiglio, vermiglione
kuq në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: rød
kuq në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: красный, красен, червонный
kuq në rusisht »
Fjalor: bullgare
Përkthime: червен
kuq në bullgarisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: чырвоны
kuq në bjellorusisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: punane
kuq në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: punainen
kuq në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: κόκκινος
kuq në greqisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: crven
kuq në kroatisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: raudona, raudonas
kuq në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: arreou, berbequins, rojo, rubro, vermelho, colorado, encarnado, tinto
kuq në portugalisht »
Fjalor: slloven
Përkthime: rdeč
kuq në sllovenisht »
Fjalor: sllovake
Përkthime: červená
kuq në sllovakisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: червоний, барвистий, красний, соромливий, червовий
kuq në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: czerwień, czerwony
kuq në polonisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: röd
kuq në suedisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: piros, pirospozsgás, vörös
kuq në hungarisht »

Fjalë të ngjashme

kuq e zi, kuq e zi lyrics, kuq e zi unikkatil teksti, kuq e zi unikatil, kuq e zi show, kuq e zi me tekst, kuq e zi mp3, kuq e zi jane ngjyrat tona, kuq e zi teksti, kuq e zi me qaj rusi