perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: kurorë

Fjalor: anglisht kurorë
Përkthime: acme, corolla, corona, crown, fritillary, rim, wreath
kurorë në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: koróna, koruna, korunka, věnec, girlanda, obruč
kurorë në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: blumenkrone, diadem, krone, felge, kranz
kurorë në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: krone, krans
kurorë në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: cima, corona, llanta
kurorë në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: corolle, couronne, couronnement, empaumure, guirlande, jante, ramure
kurorë në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: corona, cerchione, ghirlanda
kurorë në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: krone, krans
kurorë në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: венец, корона, крона, венок
kurorë në rusisht »
Fjalor: bullgare
Përkthime: корона
kurorë në bullgarisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: карона, вянец, вянок, завяршэнне
kurorë në bjellorusisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: kruunu, latva, latvus, seppele
kurorë në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: στέμμα
kurorë në greqisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: kruna, vijenac
kurorë në kroatisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: korona, keréktalp, koszorú
kurorë në hungarisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: karūna, vainikas, girlianda
kurorë në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: cima, coroa, corona, planta
kurorë në portugalisht »
Fjalor: sllovake
Përkthime: koruna
kurorë në sllovakisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: корона, крона, віденець, вінець, вінків, вінок, вінце, гірлянда, коронувати, маківка
kurorë në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: korona, wieniec
kurorë në polonisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: krans
kurorë në suedisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: pärg
kurorë në estonisht »