perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: kurriz

Fjalor: anglisht kurriz
Përkthime: back, backbone, ridge, spine, arm, shoulder
kurriz në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: záda, bedra
kurriz në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: buckel, rücken, schulter
kurriz në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: ås, baksede, ryg, rygge, bog, skulder
kurriz në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: canto, cerro, dorso, espalda, lomo, costilla
kurriz në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: dos, épaules, piston
kurriz në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: dorso, dosso, tergo, schiena
kurriz në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: ås, bakside, egg, rygg, bog, skulder, skuldra
kurriz në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: спина, хребет, спины
kurriz në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: rygg, bog, skuldra
kurriz në suedisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: плечы, спіна, сьпiна
kurriz në bjellorusisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: selg
kurriz në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: selkä
kurriz në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: πλάτη
kurriz në greqisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: leđa
kurriz në kroatisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: hátgerinc
kurriz në hungarisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: nugara
kurriz në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: canto, costas, dorso, espalda
kurriz në portugalisht »
Fjalor: rumun
Përkthime: spate
kurriz në rumanisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: задній, запізнілий, назад, переплести, переплітати, підтримати, підтримувати, спина, спинка
kurriz në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: grzbiet, plecy
kurriz në polonisht »

Fjalë të ngjashme

kurriz peshku, bosna kurriz, agora kurriz, tuncel kurtiz, o kuriz, le kuriz