perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: kush

Fjalor: anglisht kush
Përkthime: who, that, which, whose
kush në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: jenž, kdo, koho, kteří, který, co, jaký, které, kterého
kush në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: das, der, wer
kush në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: hvem, som, hvilken
kush në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: que, quien, quién, cuál
kush në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: qui, laquelle, lequel, quantième, que, quel, quelle
kush në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: chi, che, cui, quale
kush në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: hvem, som, hva, hvilken, vilsken
kush në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: кто, какой, который
kush në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: hem, som, vem, hvilken, vilken, vilket
kush në suedisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: хто, каторы, якi
kush në bjellorusisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: joka, kuka, että, ken
kush në finlandisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: koje, koji, tko, koja, koju
kush në kroatisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: que, quem, quine, qual
kush në portugalisht »
Fjalor: rumun
Përkthime: care, cine
kush në rumanisht »
Fjalor: slloven
Përkthime: kdo, kateri
kush në sllovenisht »
Fjalor: sllovake
Përkthime: kto
kush në sllovakisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: вони, до-те, ким, кому, котра, котрий, хто, хто-хто, що, який
kush në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: kto, który
kush në polonisht »
Fjalor: grek
Përkthime: που
kush në greqisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: amely, amelyik, melyik
kush në hungarisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: kuris
kush në lituanisht »

Fjalë të ngjashme

kush e solli doruntinen, kush jam une, kush njofton gjen, kush e vrau sokol olldashin, kush jam une ese, kush do behet milioner, kush e zbuloi ameriken, kush i ndertoi piramidat, kush e zbuloi australian, kush eshte sali berisha