perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: lëndim

Fjalor: anglisht lëndim
Përkthime: concussion, contusion, injury, bruise
lëndim në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: pohmožděnina, poranění
lëndim në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: quetschung, prellung
lëndim në gjermanisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: contusión, lesión, cardenal
lëndim në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: contusion, casse, cassure, froissement, meurtrissure
lëndim në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: acciacco, lesione, ammaccatura, contusione
lëndim në italisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: контузия, разбивание, разбитие, ушиб
lëndim në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: kontusion
lëndim në suedisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: кантузія
lëndim në bjellorusisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: zúzódás, összetörve
lëndim në hungarisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: контузія, струс, збиток, пошкодження, травма, ушкодження
lëndim në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: kontuzja, stłuczenie
lëndim në polonisht »
Fjalor: danez
Përkthime: brud
lëndim në danisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: brudd, knekk, kvestelse
lëndim në norvegjisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: sinikas
lëndim në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: mustelma, ruhjevamma
lëndim në finlandisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: cardinal
lëndim në portugalisht »