perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: lëndinë

Fjalor: anglisht lëndinë
Përkthime: grassland, green, lea, mead, meadow
lëndinë në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: louka, lučina, luh, palouk, pastvina
lëndinë në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: au, aue, wiese
lëndinë në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: eng, græs
lëndinë në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: pradera, prado
lëndinë në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: pâturage, prairie, pré
lëndinë në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: prateria, prato
lëndinë në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: eng
lëndinë në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: луг
lëndinë në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: äng
lëndinë në suedisht »
Fjalor: bullgare
Përkthime: ливада, пасище
lëndinë në bullgarisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: луг, сенажаць
lëndinë në bjellorusisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: luht, niit
lëndinë në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: aho, heinikko, keto, laidun, niitty
lëndinë në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: λιβάδι
lëndinë në greqisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: livada
lëndinë në kroatisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: mező, rét
lëndinë në hungarisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: ganykla, pieva
lëndinë në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: campo, prado
lëndinë në portugalisht »
Fjalor: slloven
Përkthime: travnik
lëndinë në sllovenisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: галузь, лан, луг, лук, лука, луку, майданчик, мед, нива, поле, похилений, сфера
lëndinë në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: łąka
lëndinë në polonisht »