perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: lëroj

Fjalor: anglisht lëroj
Përkthime: addict, cultivate, exercise, garden, grow, pursue, till
lëroj në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: hnát, kultivovat, narůstat, obdělat, obdělávat, pěstovat, provádět, růst, vyrůstat, vzdělávat
lëroj në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: anbauen, angebaut, bauen, bearbeiten, bebauen, betreiben, treiben, züchten
lëroj në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: dyrke, kultivere, vokse
lëroj në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: beneficiar, cultivar, labrar
lëroj në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: cultiver, faire, pousser
lëroj në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: allevare, coltivare, crescere, praticare
lëroj në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: bruka, dyrke, idka, kultivere, odla, vokse
lëroj në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: возделывать, выращивать, занимать
lëroj në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: bruka, idka, odla
lëroj në suedisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: абрабiць, вырошчваць, урабляць, штурхаць
lëroj në bjellorusisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: kasvaa, kasvattaa, viljellä
lëroj në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: καλλιεργώ
lëroj në greqisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: amanhar, beneficiar, cultivar
lëroj në portugalisht »
Fjalor: slloven
Përkthime: rasti
lëroj në sllovenisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: культивувати, обробити, обробіть, обробляти
lëroj në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: uprawiać
lëroj në polonisht »