perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: lagështirë

Fjalor: anglisht lagështirë
Përkthime: damp, dampen, damping, dampness, humidity, moisture, wet
lagështirë në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: mokro, vláha, vlhko, vlhkost
lagështirë në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: feuchte, feuchtigkeit, nässe
lagështirë në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: fugt, rå
lagështirë në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: humedad
lagështirë në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: humeur, humidité, moiteur
lagështirë në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: umidità, umido
lagështirë në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: fukt, fuktig, fuktighet, rå, væta, væte
lagështirë në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: влага, влажность, сыроватость, сырость
lagështirë në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: fukt, fuktig, rå, väta, väte
lagështirë në suedisht »
Fjalor: bullgare
Përkthime: влага
lagështirë në bullgarisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: вільгаць, сырасць
lagështirë në bjellorusisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: niiskus
lagështirë në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: kosteus, märkyys
lagështirë në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: υγρασία
lagështirë në greqisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: nedvesség
lagështirë në hungarisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: drėgmė
lagështirë në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: humidade
lagështirë në portugalisht »
Fjalor: rumun
Përkthime: umed, umiditate
lagështirë në rumanisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: вогкість, волога, сирість
lagështirë në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: wilgoć
lagështirë në polonisht »