perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: lakër

Fjalor: anglisht lakër
Përkthime: cabbage, kale
lakër në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: kapusta, zelí
lakër në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: kohl, kraut
lakër në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: kål, surkål
lakër në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: berza, col, repollo
lakër në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: chou
lakër në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: cavolo
lakër në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: kål, surkål
lakër në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: капуста
lakër në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: kål
lakër në suedisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: капуста
lakër në bjellorusisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: kaali
lakër në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: λάχανο
lakër në greqisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: kelj, kupus
lakër në kroatisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: káposzta
lakër në hungarisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: kopūstas
lakër në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: berra, couve
lakër në portugalisht »
Fjalor: rumun
Përkthime: varză
lakër në rumanisht »
Fjalor: sllovake
Përkthime: kapusta
lakër në sllovakisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: капуста
lakër në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: kapusta
lakër në polonisht »

Fjalë të ngjashme

lakër turshi