perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: liqen

Fjalor: anglisht liqen
Përkthime: lake, loch
liqen në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: jezero
liqen në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: binnensee, see
liqen në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime:
liqen në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: lago
liqen në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: lac, lagune
liqen në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: lago
liqen në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: innsjø, sjø
liqen në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: озеро
liqen në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: sjö
liqen në suedisht »
Fjalor: bullgare
Përkthime: езеро
liqen në bullgarisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: возера
liqen në bjellorusisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: järv
liqen në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: järvi
liqen në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: λίμνη
liqen në greqisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: jezero
liqen në kroatisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime:
liqen në hungarisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: ežeras
liqen në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: lago, lagoa, lagos
liqen në portugalisht »
Fjalor: rumun
Përkthime: lac
liqen në rumanisht »
Fjalor: slloven
Përkthime: jezero
liqen në sllovenisht »
Fjalor: sllovake
Përkthime: jazero
liqen në sllovakisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: озеро
liqen në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: jezioro
liqen në polonisht »

Fjalë të ngjashme

liqen i kripur, liqene akullnajore, liqenet tektonike, liqenet karstike, liqen i madh ne azi, liqen ne finland, liqen artist, liqen art, liqen ne ameriken jugore, liqen street art