perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: llafazan

Fjalor: anglisht llafazan
Përkthime: babbler, blab, blabbermouth, chatterbox, gabbler, gasser, jay, magpie, prattler, talker, tatter, tattler, windbag
llafazan në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: mluvka, tlachal, tlučhuba, žvanil
llafazan në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: plappermaul, quatschkopf, schwätzer
llafazan në gjermanisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: bachiller, charlatán, cotorra, fuelle, hablador, papagayo, parlanchín, urraca
llafazan në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: bavard, caillette, caqueteur, diseur, jacasseur, parleur, rabâcheur, ravaudeur
llafazan në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: ciarlone
llafazan në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: ordgyter
llafazan në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: болтун, болтунья, говорун, пустозвон, пустомеля
llafazan në rusisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: баўтун, пляткар, пустамеля
llafazan në bjellorusisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: fújtató
llafazan në hungarisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: colorira
llafazan në portugalisht »
Fjalor: rumun
Përkthime: vorbitor
llafazan në rumanisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: балакун, бовтун, говорун, лепетун, промовець, пузир, пустомеля, торохтійка
llafazan në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: gaduła
llafazan në polonisht »

Fjalë të ngjashme

meshkujt llafazan