perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: luan

Fjalor: anglisht luan
Përkthime: leo, lion
luan në anglisht »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: löwe
luan në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: løve
luan në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: leo, león
luan në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: lion
luan në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: leone
luan në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: løve
luan në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: лев
luan në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: lejon
luan në suedisht »
Fjalor: bullgare
Përkthime: лев, лъв
luan në bullgarisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: леу, леў
luan në bjellorusisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: lõvi
luan në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: jalopeura, leijona
luan në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: λιοντάρι
luan në greqisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: lav
luan në kroatisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: oroszlán
luan në hungarisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: liūtas
luan në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: leão, lego, leoa
luan në portugalisht »
Fjalor: slloven
Përkthime: lev
luan në sllovenisht »
Fjalor: sllovake
Përkthime: lev
luan në sllovakisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: лев
luan në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: lew
luan në polonisht »

Fjalë të ngjashme

luan zhegu, luan rama, luan krasniqi, luan bregasi, luan hajdaraga, luan memushi, luan hajra, luan zhegu wikipedia, luan leka, luan omari