perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: lugë

Fjalor: estonez lugë
Përkthime: lusikas, kopp, kulp
lugë në estonisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: kávéskanál, kiskanál, evőkanál
lugë në hungarisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: šaukštas
lugë në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: colher, chuchara
lugë në portugalisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: ложка
lugë në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: mały, łyżka
lugë në polonisht »
Fjalor: anglisht
Përkthime: scoop, spoon, spooned, spoonful, teaspoon
lugë në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: lopata, lžíce, naběračka, naběrák
lugë në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: kelle, löffel, teelöffel
lugë në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: ske, skeje
lugë në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: cazo, cuchara, cucharada
lugë në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: benne, cuiller, cuillère, cuillerée, démonte-pneu, écrémoir, louche
lugë në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: cucchiaiata, cucchiaio, mestola, mestolo, ramaiolo
lugë në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: øsa, skje
lugë në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: желонка, ложка
lugë në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: ösa, sked
lugë në suedisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: апалонік, лыжка
lugë në bjellorusisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: lusikka
lugë në finlandisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: žlica
lugë në kroatisht »
Fjalor: rumun
Përkthime: lingură
lugë në rumanisht »