perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: luginë

Fjalor: anglisht luginë
Përkthime: dale, dell, glen, vale, valley
luginë në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: dolina, údolí
luginë në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: tal
luginë në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: dal
luginë në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: cuenca, valle
luginë në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: val, vallée, vallon
luginë në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: vallata, valle
luginë në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: dal
luginë në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: дол, долина, распадок
luginë në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: dal, däld, dalgång
luginë në suedisht »
Fjalor: bullgare
Përkthime: долина
luginë në bullgarisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: далина, даліна
luginë në bjellorusisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: org
luginë në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: laakso, notko
luginë në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: κοιλάδα
luginë në greqisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: dolina
luginë në kroatisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: völgy
luginë në hungarisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: slėnis
luginë në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: vale
luginë në portugalisht »
Fjalor: slloven
Përkthime: dolina
luginë në sllovenisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: долина, прощання
luginë në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: dolina
luginë në polonisht »