perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: lumë

Fjalor: anglisht lumë
Përkthime: fluvial, river
lumë në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: řeka, říční
lumë në çeki »
Fjalor: danez
Përkthime: elv, flod
lumë në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: fluvial, río
lumë në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: fleuve, fluvial, fluviatile, rivulaire, rivière
lumë në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: fiume, fluviale
lumë në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: elv, flod
lumë në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: река, речной
lumë në rusisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: рачны, рака
lumë në bjellorusisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: jõgi
lumë në estonisht »
Fjalor: grek
Përkthime: ποτάμι
lumë në greqisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: rijeka
lumë në kroatisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: folyam, folyami, folyó, árad
lumë në hungarisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: upė
lumë në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: rio
lumë në portugalisht »
Fjalor: slloven
Përkthime: reka
lumë në sllovenisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: річковий, річковій, річкової, річковою, витікати, майоріти, потік, ріка, річка, струм, струмінь, струмок, текти, течія
lumë në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: rzeczny, rzeka
lumë në polonisht »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: fluss, strom
lumë në gjermanisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: älv, flod
lumë në suedisht »
Fjalor: bullgare
Përkthime: река
lumë në bullgarisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: joki
lumë në finlandisht »

Fjalë të ngjashme

lumë ne afrik, lumi ne siberi