perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: lundroj

Fjalor: bullgare lundroj
Përkthime: тека
lundroj në bullgarisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: плаваць
lundroj në bjellorusisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: juosta, uida, virrata, navigoida
lundroj në finlandisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: áramlik, folyik, úszik, úszni, vitorlázni
lundroj në hungarisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: plaukti
lundroj në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: boiar, correr, fluir, flutuar, nadar, navegar
lundroj në portugalisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: pociągający, żeglować
lundroj në polonisht »
Fjalor: anglisht
Përkthime: navigate, sail
lundroj në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: plout
lundroj në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: segeln
lundroj në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: navigere, senile
lundroj në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: navegar
lundroj në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: cingler, naviguer, voguer
lundroj në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: navigare
lundroj në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: navigere, segla, seile
lundroj në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: плавать
lundroj në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: segla
lundroj në suedisht »
Fjalor: grek
Përkthime: πλέω
lundroj në greqisht »