perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: mëkat

Fjalor: anglisht mëkat
Përkthime: sin, trespass, wrongdoing, wrong-doing
mëkat në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: hřích
mëkat në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: sünde
mëkat në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: synd, synde
mëkat në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: pecado
mëkat në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: faute, offense, originel, péché
mëkat në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: peccato
mëkat në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: synd
mëkat në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: грех, согрешение
mëkat në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: synd
mëkat në suedisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: грэх
mëkat në bjellorusisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: patt
mëkat në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: erehdys, synti
mëkat në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: αμαρτία
mëkat në greqisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: grijeh
mëkat në kroatisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: nuodėmė
mëkat në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: pecado
mëkat në portugalisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: вина, гріх, помилка, порушення, провина
mëkat në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: grzech
mëkat në polonisht »