perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: mësim

Fjalor: anglisht mësim
Përkthime: class, lesson
mësim në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: hodina, lekce, ponaučení, poučení, přednáška, ročník, třída, vyučování
mësim në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: lehrstunde, lektion, schulstunde, stunde, unterrichtsstunde, lehre
mësim në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: klasse, lærestreg, lease, lektie, time
mësim në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: clase, lección
mësim në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: classe, cours, leçon
mësim në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: categoria, ceto, classe, corso, lezione
mësim në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: klasse, lekse, leksjon, lektie, time
mësim në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: урок
mësim në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: lektion, time, läxa
mësim në suedisht »
Fjalor: bullgare
Përkthime: урок
mësim në bullgarisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: урок
mësim në bjellorusisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: tund
mësim në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: oppitunti
mësim në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: μάθημα, τάξη
mësim në greqisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: lecke, óra, tanulság
mësim në hungarisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: aula, ensinamento, lição
mësim në portugalisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: взірець, зразок, моралізуйте, праця, приклад, робота, урок
mësim në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: lekcja, nauczka
mësim në polonisht »

Fjalë të ngjashme

mësim anglisht