perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: malësor

Fjalor: anglisht malësor
Përkthime: highlander, mountaineer
malësor në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: horák, horal
malësor në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: bergbewohner, hochländer
malësor në gjermanisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: montañés, serrano
malësor në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: montagnard, piolet
malësor në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: montanaro
malësor në italisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: горец, горняцкий, горский
malësor në rusisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: serrano
malësor në portugalisht »
Fjalor: sllovake
Përkthime: horolezec
malësor në sllovakisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: гірняк, горець, горянин
malësor në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: góral, góralski
malësor në polonisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: hegyi
malësor në hungarisht »