perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: mbiemër

Fjalor: anglisht mbiemër
Përkthime: name, surname, adjective, attribute, for
mbiemër në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: jméno, název, adjektivní, adjektivum
mbiemër në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: familie, familienname, nachname, name, zunahme, zuname, adjektiv, eigenschaftswort
mbiemër në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: efternavn, familienavn, navn, adjektiv, tillægsord
mbiemër në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: apellido, nombre, adjetivo
mbiemër në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: nom, adjectif
mbiemër në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: cognome, nome, aggettivo
mbiemër në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: etternavn, familienavn, navn, slektsnavn, adjektiv
mbiemër në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: имя, название, фамилия, прилагательное
mbiemër në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: efternamn, familjenamn, namn, adjektiv
mbiemër në suedisht »
Fjalor: bullgare
Përkthime: име
mbiemër në bullgarisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: nimi, adjektiivi, laatusana
mbiemër në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: όνομα, επίθετο
mbiemër në greqisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: ime, pridjev
mbiemër në kroatisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: név, vezetéknév, melléknév
mbiemër në hungarisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: pavadinimas, vardas, būdvardis
mbiemër në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: apelido, nome, adjectivo
mbiemër në portugalisht »
Fjalor: slloven
Përkthime: ime
mbiemër në sllovenisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: прізвище, фамілія
mbiemër në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: nazwisko, przymiotnik
mbiemër në polonisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: adjektiiv, omadussõna
mbiemër në estonisht »
Fjalor: rumun
Përkthime: adjectiv
mbiemër në rumanisht »