perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: mbrëmje

Fjalor: anglisht mbrëmje
Përkthime: evening, night, soiree, soirée, vesper
mbrëmje në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: večer, večírek
mbrëmje në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: abend
mbrëmje në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: aften
mbrëmje në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: atardecer, noche, tarde
mbrëmje në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: soir, soirée
mbrëmje në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: sera, serata
mbrëmje në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: aften, kveld, natt
mbrëmje në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: вечер, вечеринка
mbrëmje në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: afton, kväll, natt
mbrëmje në suedisht »
Fjalor: bullgare
Përkthime: вечеринка
mbrëmje në bullgarisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: вечар, вечарына
mbrëmje në bjellorusisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: õhtu
mbrëmje në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: ehtoo, ilta
mbrëmje në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: βράδυ
mbrëmje në greqisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: večer
mbrëmje në kroatisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: est, este
mbrëmje në hungarisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: vakaras, vakarinis
mbrëmje në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: noite, tarde, velório
mbrëmje në portugalisht »
Fjalor: slloven
Përkthime: večer
mbrëmje në sllovenisht »
Fjalor: sllovake
Përkthime: večer
mbrëmje në sllovakisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: вечір, вечірній, ніч, нічний, переддень, розвага
mbrëmje në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: wieczór
mbrëmje në polonisht »

Fjalë të ngjashme

fustane mbrëmje