perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: mbretëreshë

Fjalor: anglisht mbretëreshë
Përkthime: dame, gentlewoman, lady, queen
mbretëreshë në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: dáma, královna, paní, žena
mbretëreshë në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: dame, königin
mbretëreshë në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: dam, dame, dronning
mbretëreshë në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: dama, reina
mbretëreshë në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: camériste, dame, duègne, reine, seules
mbretëreshë në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: dama, donna, gentildonna, regina
mbretëreshë në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: dam, dame, dronning
mbretëreshë në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: дама, дамка, королева
mbretëreshë në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: dam
mbretëreshë në suedisht »
Fjalor: bullgare
Përkthime: госпожа, момиче
mbretëreshë në bullgarisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: дама
mbretëreshë në bjellorusisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: daam, kuninganna
mbretëreshë në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: kuningatar, nainen
mbretëreshë në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: βασίλισσα, κυρία
mbretëreshë në greqisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: kraljica
mbretëreshë në kroatisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: dáma, hölgy, királyné, királynő
mbretëreshë në hungarisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: dama, karalienė, pažiba, ponia
mbretëreshë në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: dama, rainha, reina
mbretëreshë në portugalisht »
Fjalor: slloven
Përkthime: kraljica
mbretëreshë në sllovenisht »
Fjalor: sllovake
Përkthime: dáma
mbretëreshë në sllovakisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: дама, жінка, леді, пані
mbretëreshë në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: dama, krzepnąć
mbretëreshë në polonisht »