perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: mendje

Fjalor: anglisht mendje
Përkthime: brain, head, intellect, memory, mind
mendje në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: duch, důvtip, intelekt, inteligence, mysl, rozum, vtip
mendje në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: geist, gemüt, intellekt, psyche, sinn, verstand
mendje në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: ånd, forstand
mendje në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: ánimo, cerebro, entendimiento, espíritu, ingenio, intelectiva, intelecto, mente
mendje në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: esprit, intellect, intelligence, perdre
mendje në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: animo, ingegno, intelletto, mente, spirito
mendje në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: ånd, forstand, sinn, sinne, vidd
mendje në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: ум
mendje në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: förstånd, sinn, sinne
mendje në suedisht »
Fjalor: bullgare
Përkthime: ум
mendje në bullgarisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: äly, henki, mieli
mendje në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: νοημοσύνη
mendje në greqisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: pamet
mendje në kroatisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: elme, értelem, ész, intellektus
mendje në hungarisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: protas
mendje në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: entendimento, espírito, intelecto, intersectiva, mente
mendje në portugalisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: umysł
mendje në polonisht »

Fjalë të ngjashme

mendje madhesia, mendje e ndritur, mendje e shendoshe, mendjet e ndritura, mendjemadhe, mendjemadh, mendjemadhsia, mendje kriminale, mendje ndritur, mendje hapur