perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: mesditë

Fjalor: anglisht mesditë
Përkthime: midday, nook, noon, noonday, noontide, south
mesditë në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: jih, jižní, poledne
mesditë në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: mittag, mittagszeit, süd, sudelarbeit, süden
mesditë në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: middag, slør, syd, syden, sydlig
mesditë në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: mediodía, sur
mesditë në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: midi, sud
mesditë në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: meridione, meriggio, mezzogiorno, sud
mesditë në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: middag, sør, syd, syden
mesditë në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: полдень, юг
mesditë në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: middag, söder, syd
mesditë në suedisht »
Fjalor: bullgare
Përkthime: юг
mesditë në bullgarisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: паўдня, поудзень
mesditë në bjellorusisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: keskpäev, lõuna
mesditë në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: etelä, keskipäivä, puolipäivä
mesditë në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: μεσημέρι, νότος
mesditë në greqisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: podne
mesditë në kroatisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: dél, déli
mesditë në hungarisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: vidurdienis
mesditë në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: meio-dia, sul
mesditë në portugalisht »
Fjalor: slloven
Përkthime: jug
mesditë në sllovenisht »
Fjalor: sllovake
Përkthime: poludnie
mesditë në sllovakisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: зеніт, південь, полудень
mesditë në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: południe
mesditë në polonisht »