perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: mesjetar

Fjalor: anglisht mesjetar
Përkthime: mediaeval, medieval, tournament
mesjetar në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: středověký
mesjetar në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: mittelalterlich
mesjetar në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: middelalderlig
mesjetar në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: medieval
mesjetar në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: jongleur, médiéval, moyenâgeux, tenson
mesjetar në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: medievale, medioevale
mesjetar në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: middelalderlig, middelaldersk
mesjetar në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: средневековый
mesjetar në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: medeltida
mesjetar në suedisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: сярэдневяковы
mesjetar në bjellorusisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: keskiaikainen
mesjetar në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: μεσαιωνικός
mesjetar në greqisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: középkori
mesjetar në hungarisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: medieval
mesjetar në portugalisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: середньовічний
mesjetar në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: średniowieczny
mesjetar në polonisht »

Fjalë të ngjashme

arti mesjetar, teatri mesjetar, qyteterimi mesjetar, qytet mesjetar, qyteti mesjetar, njeriu mesjetar, muzeu mesjetar, arsimi mesjetar, berati mesjetar, kaloresi mesjetar