perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: mikpritës

Fjalor: anglisht mikpritës
Përkthime: guest, hospitable
mikpritës në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: pohostinný, vlídný
mikpritës në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: gastfreundlich, gastlich
mikpritës në gjermanisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: acogedor, hospitalario
mikpritës në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: accueillant, hospitalier
mikpritës në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: accogliente, ospitale
mikpritës në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: gjestfri
mikpritës në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: гастрольный, гостевой, гостеприимен, гостеприимный, хлебосольный
mikpritës në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: gästfri, gästvänlig
mikpritës në suedisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: гасцінны
mikpritës në bjellorusisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: vendég, vendégszerető
mikpritës në hungarisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: гостинний
mikpritës në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: gościnny
mikpritës në polonisht »