perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: milingonë

Fjalor: anglisht milingonë
Përkthime: ant, pismire, termite
milingonë në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: mravenec
milingonë në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: ameise
milingonë në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: myre
milingonë në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: hormiga
milingonë në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: fourmi
milingonë në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: formica
milingonë në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: maur, myra
milingonë në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: муравей, мурашка
milingonë në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: myra
milingonë në suedisht »
Fjalor: bullgare
Përkthime: мравка
milingonë në bullgarisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: мурашка
milingonë në bjellorusisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: sipelgas
milingonë në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: muurahainen
milingonë në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: μυρμήγκι
milingonë në greqisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: mrav
milingonë në kroatisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: hangya
milingonë në hungarisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: skruzdėlė
milingonë në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: formiga
milingonë në portugalisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: мураха
milingonë në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: mrówka
milingonë në polonisht »