perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: mirënjohje

Fjalor: anglisht mirënjohje
Përkthime: acknowledgement, acknowledgment, appreciation, gratefulness, gratitude, thankfulness
mirënjohje në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: uznání, vděčnost, vděk
mirënjohje në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: dankbarkeit, erkenntlichkeit
mirënjohje në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: taknemmelighed
mirënjohje në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: agradecimiento, gratitud
mirënjohje në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: gratitude, reconnaissance
mirënjohje në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: gratitudine, riconoscenza, riconoscimento
mirënjohje në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: anerkjennelse, takknemlighet
mirënjohje në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: благодарность, признательность
mirënjohje në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: tacksamhet
mirënjohje në suedisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: падзяка, удзячнасць
mirënjohje në bjellorusisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: kiitollisuus
mirënjohje në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: αναγνώριση, ευγνωμοσύνη
mirënjohje në greqisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: köszönetnyilvánítás
mirënjohje në hungarisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: gratidão
mirënjohje në portugalisht »
Fjalor: sllovake
Përkthime: vďačnosť
mirënjohje në sllovakisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: вдячність, визнання, віддяка, віддяку, зізнання, освідчення, оцінка, підтвердження, подяка, подяку, розписка
mirënjohje në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: wdzięczność
mirënjohje në polonisht »