perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: mishshitës

Fjalor: anglisht mishshitës
Përkthime: butcher, flesher
mishshitës në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: řezník
mishshitës në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: fleischer, metzger, schlächter
mishshitës në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: slagter
mishshitës në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: carnicero, matarife
mishshitës në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: boucher
mishshitës në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: macellaio
mishshitës në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: kjøttforretning, slakter
mishshitës në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: мясник, резник
mishshitës në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: charkuterist
mishshitës në suedisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: мяснік
mishshitës në bjellorusisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: lihunik
mishshitës në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: lihakauppias, teurastaja
mishshitës në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: κρεοπώλης, χασάπης
mishshitës në greqisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: mesar
mishshitës në kroatisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: hentes, mészáros
mishshitës në hungarisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: mėsininkas
mishshitës në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: açougueiro, carniceiro
mishshitës në portugalisht »
Fjalor: sllovake
Përkthime: mäsiar
mishshitës në sllovakisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: rzeźnik
mishshitës në polonisht »