perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: mizë

Fjalor: anglisht mizë
Përkthime: fly, horsefly, housefly, midge
mizë në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: moucha
mizë në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: fliege
mizë në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: flue
mizë në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: mosca
mizë në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: mouche
mizë në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: farfalla, mosca, neo
mizë në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: flue
mizë në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: муха
mizë në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: fluga
mizë në suedisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: муха
mizë në bjellorusisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: kärpänen
mizë në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: μύγα
mizë në greqisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: muha
mizë në kroatisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: légy
mizë në hungarisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: musė
mizë në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: mosca
mizë në portugalisht »
Fjalor: slloven
Përkthime: muha
mizë në sllovenisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: летіти, літати, муха, пілотувати, полетіти, політ, поспішати, пролетіти, проноситись, селезень
mizë në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: mucha
mizë në polonisht »