perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: mjalti

Fjalor: anglisht mjalti
Përkthime: custard, cute, dulcet, honey, honeyed, luscious, mellifluent, mellifluous, soapy, sugary, sweet, sweetie, yam
mjalti në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: cukrový, jemný, lahodný, líbezný, libý, medový, miláček, něžný, roztomilý, sladký
mjalti në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: hold, lieblich, niedlich, suspekt, süß
mjalti në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: blid, kær, kære, liflig, sød, yndig
mjalti në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: amor, azucarado, cuco, dulce, meloso, suave
mjalti në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: cher, doux, mielleux, mignon, suave, sucré
mjalti në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: dolce, mellifluo
mjalti në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: blid, søt, yndig
mjalti në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: медоточивый, сладкий, сладок, сладостен, сладостный
mjalti në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: ljuv, söt
mjalti në suedisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: прыемны, салодкі
mjalti në bjellorusisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: magus
mjalti në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: armas, kulta, makea, siro
mjalti në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: γλυκός
mjalti në greqisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: ljubak, sladak
mjalti në kroatisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: aranyos, édes, mézes
mjalti në hungarisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: malonus, mielas, saldus
mjalti në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: ameno, amor, cuco, doce, meigo, meloso, suave
mjalti në portugalisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: акуратний, витончений, вишуканий, гарний, гарно, красивий, лагідний, милий, приємний, ретельний, симпатичний, солодкий, тактовний, хороший, цукровий
mjalti në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: słodki
mjalti në polonisht »

Fjalë të ngjashme

mjalti me hudhra, mjalti ne enderr, mjalti me kanelle, mjalti dhe dobite e tij, mjalti wikipedia, mjalti per fytyren, mjalti ne shtatzani, mjalti dhe efektet e tij, mjalti dhe limoni, mjalti dhe qumeshti