perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: mjekër

Fjalor: anglisht mjekër
Përkthime: barb, beard, chin, stubble, overgrowth
mjekër në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: brada, háček, vousy
mjekër në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: bart, bärte, barthaar, kinn, doppelkinn, bartwuchs
mjekër në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: hage, skæg
mjekër në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: barba, barbilla, mentón
mjekër në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: barbe, barbillon, menton
mjekër në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: barba, mento
mjekër në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: hake, skjegg, haka
mjekër në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: борода, подбородок, растительность
mjekër në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: skägg, haka, hake
mjekër në suedisht »
Fjalor: bullgare
Përkthime: брада
mjekër në bullgarisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: барада, падбародак
mjekër në bjellorusisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: leuka, parta
mjekër në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: γένι, γένια
mjekër në greqisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: brada
mjekër në kroatisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: smakras
mjekër në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: barba, queixo
mjekër në portugalisht »
Fjalor: rumun
Përkthime: barbă
mjekër në rumanisht »
Fjalor: slloven
Përkthime: brada
mjekër në sllovenisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: борода, ґудзик, застебнути, застібати, кнопка, підборіддя
mjekër në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: broda, podbródek, zarost
mjekër në polonisht »
Fjalor: sllovake
Përkthime: brada
mjekër në sllovakisht »