perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: mjeshtëri

Fjalor: anglisht mjeshtëri
Përkthime: art, craft, handicraft, trade
mjeshtëri në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: řemeslo, živnost
mjeshtëri në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: beruf, gewerbe, handwerk
mjeshtëri në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: næringsliv, stilling, yrke
mjeshtëri në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: artesanía
mjeshtëri në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: artisanat, chevalier, industrie, métier, profession
mjeshtëri në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: artigianato, mestiere
mjeshtëri në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: handverk, håndverk, næringsliv, yrke
mjeshtëri në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: мастерство, промысел, ремесленничество, ремесло
mjeshtëri në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: hantverk, hemslöjd, slöjd, yrke
mjeshtëri në suedisht »
Fjalor: bullgare
Përkthime: занаят
mjeshtëri në bullgarisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: рамяство
mjeshtëri në bjellorusisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: ala, ammatti, elinkeino, käsityö
mjeshtëri në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: επάγγελμα, τέχνη
mjeshtëri në greqisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: obrtništvo, zanat, zanimanje
mjeshtëri në kroatisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: ipar, mesterség
mjeshtëri në hungarisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: arte, indústria, oficio, ofício, profissão
mjeshtëri në portugalisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: виріб, промисел, ремесло, справляння, спритність, створення, судно, торгівля, укладення
mjeshtëri në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: rzemiosło
mjeshtëri në polonisht »