perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: modern

Fjalor: anglisht modern
Përkthime: date, funky, modern, newfangled, trendy, up-to-date
modern në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: moderní, novodobý, novověký, současný
modern në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: modern, neuzeitlich
modern në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: moderne
modern në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: moderno
modern në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: contemporain, moderne
modern në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: moderno
modern në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: moderne, nåtidig
modern në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: современен, современный
modern në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: modern, moderne
modern në suedisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: сучасны
modern në bjellorusisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: kaasaegne
modern në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: ajanmukainen, uudenaikainen
modern në finlandisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: moderan
modern në kroatisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: korszerű, modern, újszerű
modern në hungarisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: actual, hodierno, moderno, progressista
modern në portugalisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: вчасний, вчасно, дарувати, дарунок, дата, датувати, дійсний, істинний, найновіший, нещодавній, нинішній, новітній, подарувати, подарунок, поточний, представити, представляти, презентувати, присутній, своєчасний, строк, сучасний, фактичний, фінік, чинний, шлях-вихід, теперішній, термін
modern në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: nowoczesny, nowożytny
modern në polonisht »

Fjalë të ngjashme

modern talking, modern family, modern combat 4 apk, modern architecture, modern art, modern family watch online, modern paintings, modern combat 4, modern love, modern house designs