perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: monedhë

Fjalor: anglisht monedhë
Përkthime: coin, dime, farthing, picayune, piece, specie
monedhë në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: peníz, díl, drobné, kousek, kus, peníze, součást
monedhë në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: hartgeld, metallgeld, münze, wechselfälle, stück, teil
monedhë në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: mønt, mynte, penge, slant, stykke
monedhë në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: calderilla, moneda, dinero, pieza
monedhë në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: bilions, billon, monnaie, argent, besant, écu, pièce
monedhë në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: denaro, moneta, zecca, pezza, pezzo
monedhë në italisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: мелочь, монета
monedhë në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: pengar, mynt, peng, slant
monedhë në suedisht »
Fjalor: bullgare
Përkthime: монета
monedhë në bullgarisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: raha, kappale, pala, shakkinappula
monedhë në finlandisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: novac, komad, kovanica
monedhë në kroatisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: moneta
monedhë në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: moeda, bocado, naco, pedaço
monedhë në portugalisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: монета
monedhë në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: bilon, moneta
monedhë në polonisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: mynt, penge, penger, slant, stykke
monedhë në norvegjisht »
Fjalor: grek
Përkthime: κέρμα
monedhë në greqisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: ércpénz, érme, pénzérme
monedhë në hungarisht »
Fjalor: rumun
Përkthime: bucată
monedhë në rumanisht »