perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: motër

Fjalor: anglisht motër
Përkthime: sibling, sister
motër në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: sestra
motër në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: schwester
motër në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: afdelingssygeplejerske, søster
motër në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: hermana, sor
motër në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: cousine
motër në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: monaca, sorella, suora
motër në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: søster
motër në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: сестра
motër në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: syster
motër në suedisht »
Fjalor: bullgare
Përkthime: сестра
motër në bullgarisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: сястра
motër në bjellorusisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: õde
motër në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: sisar, sisko
motër në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: αδελφή
motër në greqisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: sestra
motër në kroatisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: húg, lánytestvér, nővér, testvér
motër në hungarisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: sesuo
motër në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: irmã
motër në portugalisht »
Fjalor: slloven
Përkthime: sestra
motër në sllovenisht »
Fjalor: sllovake
Përkthime: sestra
motër në sllovakisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: монахиня, сестра
motër në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: siostra
motër në polonisht »

Fjalë të ngjashme

motër albanisch, motër wiktionary