perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: murmurit

Fjalor: anglisht murmurit
Përkthime: grumble, murmur, mutter, purl, repine, ripple
murmurit në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: bručet, brumlat, bublat, hučet, reptat, šelestit, šeptat, šumět, vrčet
murmurit në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: murmeln, plätschern, rauschen
murmurit në gjermanisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: murmurar, susurrar
murmurit në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: bourdonner, gazouiller, grommeler, murmurer, susurrer
murmurit në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: mormorare
murmurit në italisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: журчать, роптать, шуметь
murmurit në rusisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: наракаць
murmurit në bjellorusisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: kuhista, mutista, nurista
murmurit në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: μουρμουρίζω
murmurit në greqisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: murmurar, zumbir
murmurit në portugalisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: нарікати
murmurit në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: szemrać
murmurit në polonisht »

Fjalë të ngjashme

murmuri twitter