perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: mushkë

Fjalor: anglisht mushkë
Përkthime: mule, ooze, silt, slime, sludge
mushkë në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: bahno, bláto, kal, mul
mushkë në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: maultier, schlamm, schleim
mushkë në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: dynd, gytje, mudder, muldyr, slam
mushkë në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: barro, cieno, fango, limo, lodo, mula, mulo
mushkë në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: boue, curure, limon, mule, mulet, traîner, vase, wagage
mushkë në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: ciabatta, fango, limo, melma, mulo, pianella
mushkë në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: dynn, gjørme, gytje, mudder, muldyr, mulla, slam
mushkë në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: ил, мул, тина, шлам
mushkë në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: mudder, mula
mushkë në suedisht »
Fjalor: bullgare
Përkthime: тиня
mushkë në bullgarisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: буза, ваза, глей, грязь, мул
mushkë në bjellorusisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: muda
mushkë në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: hiesu, lieju, liete, lima, loka, muta, muuli
mushkë në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: γλίτσα, λάσπη, μουλάρι
mushkë në greqisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: blato
mushkë në kroatisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: öszvér
mushkë në hungarisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: dumblas, mulas
mushkë në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: acética, barro, lama, ligamos, limo, lodo, mula
mushkë në portugalisht »
Fjalor: rumun
Përkthime: noroi
mushkë në rumanisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: багно, грязь, грязюка, мокротеча, мул, осадок, сльота
mushkë në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: muł
mushkë në polonisht »