perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: mustaqe

Fjalor: anglisht mustaqe
Përkthime: awn, barb, moustache, tendril, tentacle, whisker, whiskers
mustaqe në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: knír, osina, úponek, úponka
mustaqe në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: ranke, schnurrbart, bart
mustaqe në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: bart, overskæg, snerp, tentakel
mustaqe në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: bigote, mostacho
mustaqe në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: arête, moustache, sarment, vrille
mustaqe në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: baffo
mustaqe në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: bart, mustasje, slyngtråd, snerp, tentakel
mustaqe në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: ус, усы
mustaqe në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: bart, tentakel, mustasch
mustaqe në suedisht »
Fjalor: bullgare
Përkthime: мустак
mustaqe në bullgarisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: vuntsid, vurrud
mustaqe në estonisht »
Fjalor: grek
Përkthime: μουστάκι
mustaqe në greqisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: titeket, bajusz
mustaqe në hungarisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: bigode
mustaqe në portugalisht »
Fjalor: sllovake
Përkthime: fúzy
mustaqe në sllovakisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: wąs, wąsy
mustaqe në polonisht »

Fjalë të ngjashme

mustaqe misri, mushtaq khan, mushtaq attari, saqlain mustaqe